Masz pytania?

tel. 22 717 80 27, 505 450 545 | bok@mgk.pl

Aktualności TV

          Szanowny Abonencie,

informujemy, że od dnia 03.09.2018 r. z oferty Telewizji Światłowodowej zostaną usunięte następujące kanały:

 • ONTV HD (pakiet SMART/EXTRA HD);
 • Bloomberg TV (pakiet OPTIMUM/EXTRA HD);
 • Muzika Pervogo (pakiet tematyczny MUZYKA - w poprzedniej ofercie pakietowej);
 • Vremya (pakiet tematyczny ŚWIAT - w poprzedniej ofercie pakietowej);
 • Grupa Medialna Info (pakiet MINI oraz oferta kanałów lokalnych).

W związku z powyższym zmianie ulegnie Oferta Programowa Dostawców, która stanowi załącznik do zawartej z Państwem Umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

 

           Mamy nadzieję, że powyższa zmiana Oferty Programowej nie zaważy na decyzji dalszego korzystania z usługi telewizyjnej.

                  

           Nowa oferta programowa dostępna jest na stronie Operatora: http://sieci.mgk.pl/lista-kanalow

 

Jednocześnie informujemy, że zmiana Oferty Programowej stanowi zmianę warunków Umowy, w związku z czym w przypadku jeśli nie akceptują Państwo propozycji wprowadzenia nowej Oferty Programowej mają Państwo prawo do rozwiązania zawartej Umowy abonenckiej w terminie do dnia wprowadzenia zmian w ofercie. W razie wypowiedzenia Umowy abonenckiej zawartej po 1 grudnia 2017 roku w trybie wskazanym powyżej Dostawcom nie będzie przysługiwało roszczenie o zwrot ulg udzielonych przy zawarciu Umowy.  

 

dodano 21/06/2018r

TVP Sport dla wszystkich… nie tylko na Mistrzostwa!

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż kanał TVP Sport na stałe został udostępniony dla wszystkich Abonentów Telewizji Światłowodowej i dołączył do oferty najniższych pakietów: MINI oraz START od 13 czerwca br. na stałe.

 

Zatem kanał ten znajdzie się w ofercie telewizyjnej każdego Abonenta Telewizji Światłowodowej:

 • w nowej ofercie pakietowej - kanał TVP Sport zostaje przeniesiony do pakietu MINI (z pakietu SMART)
 • w poprzedniej ofercie pakietowej - kanał TVP Sport zostaje przeniesiony do pakietu START (z pakietu tematycznego SPORT).

Jednocześnie kanał zmieni swoją pozycję i znajdzie się pod numerem 115 na dekoderze Telewizji Światłowodowej.

 

dodano 12/06/2018r

TV GO - mistrzowska promocja dla abonentów - regulaminy i materiały marketingowe

Szanowni Państwo, 

11 czerwca startuje promocja TV GO - przygotowaną specjalnie w związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej.

Poniżej szczegóły promocji: 

Na czym będzie polegała promocja?

1.     czas trwania: 11.06 - 23.07.2018 r.

2.     każdy Abonent, który w tym czasie dokona zakupu usługi TV GO (zgodnie ze swoim pakietem podstawowym) otrzyma tę usługę do 3 miesięcy GRATIS

3.     jeżeli Abonent w tym czasie nie zrezygnuje z usługi TV GO - przejdzie ona w umowę na czas nieokreślony, zgodnie z poniższym cennikiem:

· SMART 3 zł/miesięcznie

· OPTIMUM  2 zł/miesięcznie

· PLATINUM 0 zł/miesięcznie

Przypominamy, że aplikacja TV GO dostępna jest na systemy: 

·         Android: Android TV GO

·         iOSiOS TV GO

·         a także na stronie internetowej: go.telewizjaswiatlowodowa.pl.


Co umożliwia aplikacja w tej chwili?

·         oglądanie blisko 30 stacji.

 

dodano 06/06/2018r

Gala KSW 44 w systemie Pay-Per-View w Telewizji Światłowodowej

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że wszyscy Abonenci Telewizji Światłowodowej mają możliwość wykupienia dostępu do Gali KSW 44 w systemie Pay-Per-View.

Najdłużej wyczekiwana walka w historii polskiego MMA! 
Najsilniejszy człowiek świata, Mariusz Pudzianowski, zmierzy się z najdłużej panującym mistrzem wagi ciężkiej w historii KSW - Karolem Bedorfem. Który z zawodników udowodni swoją wyższość w tym starciu tytanów?
 
W klatce spotkają się również ulubieniec kibiców Michał Materla, który skrzyżuje rękawice z niezwykle mocno bijącym Martinem Zawadą. W wadze piórkowej o tytuł KSW po raz drugi powalczą Kleber Koike Erbst i Marcin Wrzosek. Do klatki wejdzie też Tomasz Oświeciński, który skrzyżuje rękawice z supergwiazdą niemieckiej sceny Erko Junem. Widzowie zobaczą również m.in. efektownie walczących Filipa Wolańskiego, Gracjana Szadzińskiego czy Chrisa Fieldsa.

Warunki dostępu do Gali KSW dla Abonenta Telewizji Światłowodowej:

 • cena zakupu dostępu do Gali KSW 44 dla Abonenta: 39,90 zł brutto za jednorazowy dostęp do wydarzenia;
 • możliwość wykupienia dostępu do Gali dla wszystkich Abonentów (korzystających zarówno z nowej, jak i poprzedniej oferty pakietowej Telewizji Światłowodowej);
 • zamówienie dostępu do Gali KSW 44 odbywa się poprzez zgłoszenie do BOK MGK;
 • opłata za dostęp do Gali KSW 44 zostanie doliczona do najbliższej faktury;
 • Abonent może zamawiać dostęp do Gali KSW od dnia dzisiejszego do dnia 08.06.2018 roku.

dodano 17/05/2018r

TV.ROPCZYCE.EU - nowy kanał lokalny na dekoderach Telewizji Światłowodowej

 

Szanowni Państwo, 

pragniemy Państwa poinformować, że od 21 maja 2018 r. do oferty kanałów lokalnych dodany zostanie nowy kanał: TVRopczyce.eu.

TVRopczyce.eu to telewizja, która została stworzona z myślą o mieszkańcach Miasta i Gminy Ropczyce. Prezentowane są w niej najważniejsze wydarzenia społeczne, kulturalne, sportowe i rozrywkowe. 

 

dodano 23/04/2018r

Pragniemy Państwa poinformować, że od 25 kwietnia 2018 r. do oferty Telewizji Światłowodowej dołączone zostaną dwa nowe kanały:

 • wPolsce.pl - działa jako serwis z wideo na żywo. Codziennie nadaje pasma publicystyczne, w których dziennikarze „Sieci” i wPolityce.pl rozmawiają z politykami, ekspertami z różnych dziedzin oraz publicystami.

  Kanał zasili pakiet SMART - znajdzie się na pozycji nr 74 naszego dekodera. Jednocześnie spowoduje to przeniesienie kilku kanałów o jedną pozycję wyżej na dekoderze Telewizji Światłowodowej. Mowa o stacjach: DW Europe, RT HD, Belarus 24, TVS, Republika TV, BBC World News, Bloomberg TV, CNN, Euronews, France 24 (Eng), France 24 (Fr), Record International, RTL oraz VOX).
 • TV Okazje - ramówka stacji to pasma z telezakupami. Ponadto funkcjonuje internetowy sklep tvokazje.pl.

  Kanał zasili pakiet SMART - znajdzie się na pozycji nr 78 naszego dekodera.

Ponadto kanał Boomerang zmieni jakość nadawania z SD na HD.

 

dodano 16/04/2018r

Wszyscy Abonenci Telewizji Światłowodowej mają możliwość wykupienia dostępu do Gali POLSAT BOXING NIGHT 8 - NOC ZEMSTY, która odbędzie się 21 kwietnia 2018 r. w Częstochowie.

W walce wieczoru Tomasz Adamek zmierzy się z Joey Abellem! "Góral" postara się pomścić swojego rodaka Krzysztofa Zimnocha, ale przed nim naprawdę arcytrudne zadanie! Na Polsat Boxing Night w ringu zobaczymy także innych polskich zawodników: Mateusza Masternaka, Adama Balskiego, Damiana Jonaka, Ewę Brodnicką, Roberta Parzęczewskiego, Łukasza Wierzbickiego, Michała Żeromińskiego, Michała Chudeckiego czy Damiana Wrzesińskiego.

Warunki dostępu do Gali POLSAT BOXING NIGHT 8 dla Abonenta Telewizji Światłowodowej:

 • cena zakupu dostępu do Gali POLSAT BOXING NIGHT 8 dla Abonenta: 39,90 zł brutto za jednorazowy dostęp do wydarzenia;
 • możliwość wykupienia dostępu do Gali dla wszystkich Abonentów (korzystających zarówno z nowej, jak i poprzedniej oferty pakietowej Telewizji Światłowodowej);
 • zamówienie dostępu do Gali POLSAT BOXING NIGHT 8 odbywa się poprzez zgłoszenie do BOK MGK;
 • Abonent może zamawiać dostęp do Gali POLSAT BOXING NIGHT 8 od dnia dzisiejszego do dnia 20.04.2018 r.
 • Gala będzie dostępna na kanale numer 144 pod nazwą “Gala POLSAT BOXING NIGHT 8” na liście kanałów Telewizji Światłowodowej.

 

dodano 13/04/2018r

Szanowni Państwo,

w poniedziałek, 16 kwietnia 2018, do oferty Telewizji Światłowodowej dołączony zostanie nowy kanał:

 

NOBOX TV HD - to kanał poradnikowy, którego audycje kierowane są głównie do kobiet. W ramówce stacji znajdą się programy związane z tematyką kulinarną, kosmetologiczną, ziołoleczniczą, ale także związaną ze sportem i fitnessem.

Natomiast ze względu na niespełnianie wytycznych dotyczących jakości parametrów nadawanego sygnału, z listy kanałów lokalnych usunięte zostaną dwie stacje:

 • Tawizja
 • Echo 24.

 

dodano 20/03/2018r

Nowe kanały w ofercie Telewizji Światłowodowej od 28 marca 2018 roku

 

28 marca 2018 r. do oferty Telewizji Światłowodowej dołączą cztery nowe kanały oraz dwie stacje lokalne:

 • NTL - (Niezależna Telewizja Lokalna) jest regionalną stacją telewizyjną, która nadaje swój program w okolicach Radomska. Ramówkę programową tworzą lokalne serwisy informacyjne, magazyny lifestylowe, programy kulturalne, sportowe oraz reportaże.
  Kanał zasili pakiet MINI (oraz pakiet START w poprzedniej ofercie kanałowej). Znajdzie się na pozycji 61 na dekoderze Telewizji Światłowodowej.


   
 • Soyuz TV - rosyjska stacja telewizyjna, której treści mają na celu przybliżanie widzom wartości prawosławnych. Ramówka stacji to także programy rodzinne, edukacyjne, oparte na tradycyjnych wartościach, mówiące o  historii i kulturze prawosławia.
  Kanał zasili pakiet SMART. Znajdzie się na pozycji 71 na dekoderze Telewizji Światłowodowej.


   
 • Belarus 24 - państwowy kanał Białorusi kierowany dla widowni zagranicznej. Ramówka kanału to programy polityczne, społeczne i kulturowe.
  Kanał zasili pakiet SMART. Znajdzie się na pozycji 76 na dekoderze Telewizji Światłowodowej.


   
 • 2x2 TV - polska stacja kierowana do starszych dzieci i młodzieży. Ramówka kanału to teledyski, programy o grach wideo, seriale i filmy animowane (w tym również japońskie anime).
  Kanał zasili pakiet SMART. Znajdzie się na pozycji 458 na dekoderze Telewizji Światłowodowej.

Dwie nowe stacje powiększą także ofertę kanałów lokalnych:  

 • TV Galicja - regionalna telewizja Podkarpacia. Ramówka stacji to przede wszystkim programy informacyjne, sportowe, rozrywkowe i kulturalne.
 • TV Pogranicze - lokalna stacja telewizyjna, nadawana z miast Głubczyce i Kietrz. Ramówka kanału to między innymi relacje z uroczystości i wydarzeń mających miejsce na terenie miasta, gminy i powiatu. To również bezpośrednie transmisje z wydarzeń kulturalnych oraz wiadomości lokalne.

Kanały dostępne są z poziomu MENU (przycisk HOME) na dekoderze Telewizji Światłowodowej.

Ponadto dwie stacje zmienią jakość nadawania z SD na HD:

 • Sci Fi HD (pakiet OPTIMUM)
 • Da Vinci HD (pakiet OPTIMUM).

 

dodano 06/02/2018r

Zmiana kanału Nickelodeon HD na Nicktoons HD

Szanowni Państwo,

pragniemy Państwa poinformować, iż 15 lutego 2018 r. kanał Nickelodeon HD zmieni nazwę na Nicktoons HD. Ramówka stacji pozostaje niezmienna. 

 

dodano 06/02/2018r

Aplikacja TV GO na dekoderach ADB 

informujemy, iż aplikacja TV GO została udostępniona wszystkim Abonentom Telewizji Światłowodowej również na dekodery ADB 2840.

 

 

Abonenci mogą uzyskać login i hasło do aplikacji TV GO przy pomocy portalu Twój TiViK.

 

Gdzie dostępna jest aplikacja?

Co umożliwia aplikacja w tej chwili?

Dla kogo dostępna będzie aplikacja TV GO?

 • aplikacja dostępna będzie dla Abonentów pakietów SMART, OPTIMUM i PLATINUM oraz EXTRA HD

Jakie są stawki rozliczeniowe aplikacji TV GO?

 • stawka dla Abonenta końcowego to 5 zł brutto (niezależnie od wykupionego pakietu - SMART, OPTIMUM lub PLATINUM)

W jaki sposób Abonent może otrzymać dostęp do aplikacji TV GO?

 • dostęp do aplikacji następuje po podpisaniu umowy (w przypadku nowych klientów Telewizji Światłowodowej) lub aneksu do umowy (w przypadku obecnych klientów Telewizji Światłowodowej) 
 • następnie następuje aktywacja pakietu TV GO w systemie Operatora
 • dane do logowania dla Abonentów posiadających dekodery ADB będą dostępne w Portalu Twój TiViK.

 

dodano 06/02/2018r

Nowe funkcjonalności na dekoderach abonenckich eBOX M15 Telewizji Światłowodowej

Szanowni Państwo,

w styczniu br na wszystkich dekoderach eBOX M15 została udostępniona aktualizacja oprogramowania, która zawiera następujące funkcjonalności i ulepszenia:

1) series recording – nagrywanie serii (możliwość zaplanowania nagrywania wszystkich odcinków danego serialu (dekoder wyszukuje ich na wszystkich kanałach - jeżeli pozycja jest dostępna na więcej niż jednej stacji)

2) inteligentne listy kanałowe – listy kanałowe, które dekoder sam stworzy za nas – na podstawie naszych preferencji (jak długo i jak często oglądamy konkretny kanał)

3) listy kanałów tematycznych – każdy użytkownik będzie mógł za pomocą zielonego przycisku przełączać się między kanałami ułożonymi tematycznie

4) TV GO – zastępca aplikacji eGO, oglądaj naszą telewizję na smartfonach i tabletach.

 • Aplikacja TV GO dostępna jest na systemach Android: Android TV GO
  oraz iOSiOS TV GO
  a także na stronie internetowej: go.telewizjaswiatlowodowa.pl

   
 • Co umożliwia aplikacja w tej chwili?
 • przeglądanie EPG blisko 30 stacji, lista kanałów TV GO: http://www.mgk.pl/files/media/1517915160_Lista%20Kanałów%20TV%20GO.pdf
 • oglądanie blisko 30 stacji
 • Dla kogo dostępna będzie aplikacja TV GO i jaki jest jej koszt?
 • aplikacja dostępna będzie dla abonentów pakietów SMART, OPTIMUM i PLATINUM
 • stawka dla abonenta końcowego to 5 zł brutto (niezależnie od wykupionego pakietu - SMART, OPTIMUM lub PLATINUM)
 • W jaki sposób abonent może otrzymać dostęp do aplikacji TV GO?
 • dostęp do aplikacji następuje po podpisaniu umowy (w przypadku nowych klientów Telewizji Światłowodowej) lub aneksu do umowy (w przypadku obecnych klientów Telewizji Światłowodowej) 
 • następnie następuje aktywacja pakietu TV GO w systemie Operatora
 • dane do logowania dla Abonenta będą dostępne w menu dekodera:
  Przycisk MENU -> Rejestracja TV GO!

Jednocześnie chcemy także przypomnieć, że wraz z tą wersją oprogramowania usługa ePVR (Domowa Nagrywarka) przestanie być dostępna dla abonentów najniższego pakietu dostępnego w naszej ofercie, czyli pakietu MINI oraz pakietu START. Podsumowując: wszystkie funkcjonalności dostępne na dekoderach eBOX Telewizji Światłowodowej:

 • ePVR - Domowa Nagrywarka
 • Catchup TV - Oglądanie Wstecz
 • Start Over - Oglądanie od Początku
 • Timeshift - Pauzowanie
 • Series Recording - Nagrywanie Serii

będą dostępne jedynie dla Abonentów pakietów SMART, OPTIMUM oraz PLATINUM (oraz pakietu EXTRA HD), w dalszym ciągu usługi pozostają bezpłatne dla Abonentów tych pakietów.

 

dodano 05/01/2018r

Rebranding kanału Da Vinci Learning oraz styczniowe zapowiedzi nadawców

Szanowni Państwo,

 

dodano 20/12/2017r

Zmiana wersji SD na HD trzech kanałów w Telewizji Światłowodowej oraz nowy kanał lokalny

Szanowni Państwo,

pragniemy Państwa poinformować o niewielkich zmianach dotyczących trzech kanałów w ofercie Telewizji Światłowodowej:

 • France 24 English - zmiana wersji SD na HD
 • France 24 Français - zmiana wersji SD na HD
 • Cartoon Network - zmiana wersji SD na HD.

Ponadto informujemy o dodaniu nowej pozycji do oferty kanałów lokalnych:

Racibórz 24 - kanał lokalny którego celem będzie promowanie i relacjonowanie najważniejszych wydarzeń ziemi raciborskiej. Nadawcą kanału jest partner Telewizji Światłowodowej - firma Fione.

 

dodano 12/12/2017r

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że dla wszystkich Abonentów Telewizji Światłowodowej przygotowaliśmy możliwość wykupienia dostępu do Gali KSW 41 w systemie Pay-Per-View.

Borys Mańkowski, broniący po raz czwarty pasa w kategorii półśredniej, zmierzy się z podwójnym mistrzem południowoafrykańskiej organizacji EFC Dricusem Du Plessisem. Jedna z najbardziej oczekiwanych walk wieczoru, spotkanie Popka Monstera z Tomaszem „Strachem” Oświecińskim, a w ekscytującym rewanżu o pas KSW zawalczą Artur „Kornik” Sowiński z Kleberem Koike Erbstem. Gala KSW 41 odbędzie się 23 grudnia 2017, w katowickim Spodku. To wydarzenie, które trzeba zobaczyć.

Jednorazowy koszt dostępu do Gali KSW 41 to 39,90 zł brutto.

W celu zamówienia usługi wszystkich zainteresowanych Abonentów zapraszamy do Biura Obsługi Klienta. 

 

dodano 21/11/2017r

Informujemy, iż 20 listopada nastąpił rebranding trzech kanałów z grupy Eleven Sports (zmienią się nie tylko ich logotypy, ale także nazwy): 

 • Eleven - zmienił się w Eleven Sports 1
 • Eleven Sports - zmienił się w Eleven Sports 2
 • Eleven Extra - zmienił się w Eleven Sports 3

Kanały otrzymały poniższe nowe logotypy: 

Ponadto zmienił się także logotyp kanału Discovery Science

 

dodano 02/11/2017r

Nowe funkcje Timeshit (Pauzowanie) i Start Over (oglądanie od początku) na dekoderach eBOK dostępne już od 8 listopada 2017 roku.

 

dodano 31/10/2017r

Aktualizacja oprogramowania dekodera eBOX M15 Telewizji Światłowodowej - usługi Timeshift i Start Over

Szanowni Państwo,

już wkrótce na dekoderach eBOX zostaną udostępnione nowe usługi:

- usługa Timeshift (Pauzowanie - możliwość pauzowania trwających audycji, a także ich przewijania na żywo - do 3h w przeszłości) oraz

- usługa Start Over (Oglądanie od początku - możliwość obejrzenia trwającej audycji od początku)

 

dodano 13/10/2017r

Otwarte okna HBO i CANAL+ w Telewizji Światłowodowej

 

Szanowni Państwo, 

przypominamy o nadchodzących otwartych oknach przygotowanych przez stacje HBO i CANAL+ z okazji nadchodzących premier. Mowa oczywiście o Belfrze (stworzonym na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka i Moniki Powalisz, z reżyserią Łukasza Palkowskiego ze świetną rolą Macieja Stuhra) emitowanym na CANAL+ oraz o Watasze – serialu o polsko-ukraińskim pograniczu w Bieszczadach, z mocną postacią kapitana Wiktora Robrowa (w jego rolę wcielił się Leszek Lichota) i prokurator Igi Dobosz (Aleksandra Popławska) emitowanym na HBO. Pierwsze sezony obu serialu zostały ocenione jako jedne z najlepszych tytułów ostatnich lat. 

Dlatego dla Abonentów Telewizji Światłowodowej otwieramy oba kanały w poniższych terminach: 

Otwarte Okno HBO: 14 – 15 października 
Pierwszy odcinek drugiego sezonu Watahy: 15 października, godzina 20.10, HBO HD.

Otwarte Okno CANAL+: 22 października w godzinach 17.05 – 22.30
Pierwszy odcinek drugiego sezonu Belfra: 22 października, 21.30, CANAL+.

Nie zabraknie też emocji dla kibiców! CANAL+ przygotowało jeszcze jedno pasmo otwarte:

Otwarte Okno CANAL+ Sport i CANAL+ Sport 2: 14 – 22 października 2017
Na obu kanałach znajdziemy wielkie futbolowe spektakle: mecze UEFA Champions League, Premier League, Ekstraklasy, UEFA Europa League oraz hiszpański Puchar Króla.

Dostęp do otwartych okien będą mieli Abonenci pakietów OPTIMUM, PLATINUM oraz pakietu EXTRA HD.

 

dodano 13/10/2017r

Otwarte kanały Eleven Sports dla wszystkich abonentów Telewizji Światłowodowej

Szanowni Państwo,

informujemy, iż dnia dzisiejszego aż do 31 grudnia 2017 r. wszyscy Abonenci Telewizji Światłowodowej otrzymają otwarty dostęp do kanałów grupy ELEVEN SPORTS, mowa o kanałach Eleven HD, Eleven Sports HD oraz Eleven Extra HD.

 

dodano 13/10/2017r

Rebranding kanałów Sci Fi oraz VIVA Polska

Szanowni Państwo, 

pragniemy Państwa poinformować o rebrandingu dwóch kanałów w ofercie Telewizji Światłowodowej: 

 • zmiana logotypu kanału Sci Fi (zmiana nastąpiła 10 października 2017 r.)
 • zmiana nazwy kanału VIVA Polska na MTV Music Polska (zmiana nastąpi 17 października 2017 r.)

dodano 21/09/2017r

Zmiany w ofercie Telewizji Światłowodowej od 3 października 2017 roku

Szanowni Państwo,

informujemy, iż od 3 października 2017 roku część z kanałów w naszej ofercie zajmie nowe pozycje na dekoderze Telewizji Światłowodowej. Pojawi się także kilka nowych pozycji.

Poniżej przedstawiamy opis zmiany w ofercie Telewizji Światłowodowej obowiązujących od 3 października 2017 roku:

Nowe kanały w ofercie:

 • TBN Polska HD (pozycja nr 71 na dekoderze, pakiet SM

Dane kontaktowe

 

Biuro Obsługi Klienta:
ul. Jana Kilińskiego 1B, 05-530 Góra Kalwaria 

 

e-mail: bok@mgk.pl

tel. 22 717 80 27 lub 505 450 545

faks 22 717 70 73

 

BIURO CZYNNE:

od poniedziałku do piątku w godzinach  9:00 - 17:00

soboty - telefoniczna obsługa Klienta dostępna w godzinach 9:00 - 13:00

 

Sprawdź dostępność naszych usług

© MGK | Internet | Telewizja | Telekomunikacja dla Biznesu | Internet Biznes 2015.Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij